Wspólnie walczymy z padaczką Kalinki

Kalinka cierpi na padaczkę lekooporną, która utrudnia jej mówienie i naukę. Zbieramy na rehabilitację, która wesprze odbudowę jej niszczonego chorobą systemu nerwowego.

14.5%

Do końca

9 dni

Zebrano

2595.18 PLN

Wsparło

76 osób
Cel zbiórki: 17900 PLN
Udostępnij:

Szczegóły

Kalinka Zarychta ma 5 lat. Od 3 lat choruje na padaczkę lekooporną. Do tej pory nie udało się znaleźć leku, który mógłby zatrzymać napady. Z tego powodu Kalinka ma kłopoty z mówieniem i pamięcią, a więc także z uczeniem się. Z powodu osłabienia chorobą szybko męczy się, gdy coś robi.
Kalinka potrzebuje sprzętu i programów rehabilitacyjnych, pozwalających na poprawę obszarów pracy mózgu zniszczonych napadami padaczkowymi. Niezbędna jest codzienna rehabilitacja w obszarach logopedycznym, neurologicznym, intelektualnym i sensorycznym.
Kalinką opiekują się rodzice. Tata mówi: „To szczególnie istotny okres w życiu Kalinki, ponieważ w tym wieku mózg tworzy najwięcej połączeń. Niestety napady padaczkowe niszczą je, przez co np. Kalinka nie pamięta tego, czego nauczyła się dzień wcześniej, ale zindywidualizowane programy terapeutyczno-rehabilitacyjne pozwalają mobilizować system nerwowy do tworzenia nowych i odbudowywania poprawnej struktury”.
Dlatego to właśnie teraz trzeba stworzyć Kalince jak największe możliwości rehabilitacyjne. Razem możemy to osiągnąć.
Aniołem Kaliny został Robert Janowski.
Każdy z nas może pomóc Kalince – wspierając zbiórkę na jej rehabilitację.

Projekt wspierają

Opiekun projektu

Robert Janowski

Wesprzyj tą akcję

Nagroda dostępna bez rejestracji

Dowolna wpłata

Wsparcie:

5 PLN lub więcej

Nagroda dostępna bezterminowo

Certyfikat wsparcia z autografem Roberta Janowskiego

Wsparcie:

10 PLN lub więcej

Dostępność: 99 szt.

Galeria z wydarzenia

Partnerzy