Pomagamy Biance cieszyć się spacerami!

Bianka była bardzo aktywną dziewczynką do czasu, aż rzadka choroba odebrała jej sprawność ruchową i intelektualną. Zbieramy pieniądze na rehabilitację i potrzebne sprzęty medyczne dla Bianki, by mogła znów wychodzić na spacery.

8.5%

Zebrano

1708.56 PLN

Wsparły

124 osoby
Cel zbiórki: 20000 PLN

Zakończono

Udostępnij:

Szczegóły

Bianka Grądzka urodziła się zdrowa i radosna, zawsze była bardzo kontaktowa i aktywna. Kiedy była dwuipółletnią dziewczynką, pojawiły się u niej objawy epilepsji. Jednak był to zaledwie wierzchołek góry lodowej, która nosi nazwę ceroidolipofuscynoza.
Ceroidolipofuscynoza jest spowodowana brakiem jednego z enzymów, co pozwala szkodliwemu produktowi (ceroidolipofuscyzynie) odkładać się w komórkach organizmu. U chorych dzieci stwierdza się zaburzenia umysłowe, nasilające się drgawki, pogarszanie się wzroku i sprawności motorycznej.
Choroba objawia się szybko postępującym zanikiem sprawności ruchowej i intelektualnej.
Do tej pory nie znaleziono sposobu na wyleczenie ceroidolipofuscynozy.
Choroba Bianki bardzo spustoszyła jej mózg, co uniemożliwiło kontakt z nią. Czasem, gdy jest lepszy dzień bez ataków, rodzicom udaje się wychwycić jej lekki uśmiech i zaciekawienie w małych oczkach, ale niestety coraz rzadziej...
Dziś Bianka ma 10 lat i jest całkowicie zależna od pomocy rodziców. Nie chodzi, nie widzi, nie kontaktuje się z otoczeniem, pogłębiają się również jej problemy z przełykaniem i oddychaniem, szczególnie w czasie ataków epilepsji. Potrzebuje codziennej rehabilitacji, aby uniknąć bardzo bolesnych przykurczy.
Rodzice starają się ze wszystkich sił utrzymać ją w jak najlepszej formie i zmniejszyć jej ból. „Mimo wszystko staramy się nie zamykać na świat i ludzi – mówią. – Dużo wychodzimy na świeże powietrze, spacerujemy i podróżujemy, jeżeli stan Bianki na to pozwala. Mimo jej choroby staramy się, żeby nie siedziała w domu”.
Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację, zakup przenośnego koncentratora tlenu, przenośnego ssaka elektrycznego oraz zapasu comiesięcznej suplementacji, pieluch i nutridrinków.
Aniołem Bianki jest Grażyna Wolszczak.
Wszyscy możemy pomóc Biance cieszyć się spacerami.

Projekt wspierają

Opiekun projektu

Grażyna Wolszczak

Wesprzyj tą akcję

Galeria z wydarzenia

Partnerzy