Dawid Woliński

Wsparcie w sumie

67.98 PLN w 1 projekcie

Opis

Jeden z najlepszych polskich projektantów. Swoje zainteresowania modą rozwijał w Liceum Plastycznym, a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Szkole Projektowania Ubioru i Kostiumu Filmowego w Warszawie. Pierwszą kolekcję zaprezentował w październiku 2003 r. i szybko zyskał opinię jednego z najwybitniejszych polskich projektantów mody.
Jego nazwisko kojarzy się z luksusem, elegancją i perfekcyjnym wykonaniem. Wybiera fasony podkreślające sylwetkę, inspiruje się klasyką.
Skomplikowane konstrukcje, najlepsze materiały, idealne wykończenie są synonimem kreacji Dawida Wolińskiego. Jego kolekcja Wiosna – Lato 2005, zaprezentowana podczas tygodnia mody Fashion Week w Lizbonie w listopadzie 2004 r., podbiła serca zagranicznych mediów. Po pokazie o wypożyczenie ubrań zwrócili się do niego słynni styliści z Francji, Hiszpanii, Anglii i Włoch.
Sukienki projektanta szybko znalazły się na okładkach portugalskiego i niemieckiego miesięcznika Elle. Jego kreacje są często wykorzystywane na okładkach oraz w sesjach polskich luksusowych miesięczników modowych i lifestylowych.
W Polsce stałymi klientkami projektanta są m.in. Małgorzata Kożuchowska, Kayah, Małgorzata Socha, Edyta Górniak, Agnieszka Szulim, Paulina Sykut, Dorota Rabczewska, Małgorzata Rozenek i Joanna Krupa, a wśród jego klientek poza granicami kraju znaleźć można takie sławy jak Paris Hilton, Dita Von Teese, Michelle Rodriguez i Nicole Richie. Jego kreacje kupić są dostępne m.in. w butiku Tracey Ross i Maxfield w Los Angeles.

Wspierane projekty

Basia przeszła w swoim życiu dwa poważne wypadki, które całkowicie zmieniły jej codzienność. Zbieramy na jej rehabilitację, aby mogła chodzić do ukochanej szkoły!

0.1%

Do końca

38 dni

Zebrano

67.98 PLN

Partnerzy