Grażyna Wolszczak

Wsparcie w sumie

1708.56 PLN w 1 projekcie

Opis

Pochodząca z Gdańska aktorka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pracowała w teatrach Nowym w Poznaniu oraz Polskim, Studio i Rozmaitości w Warszawie. Obecnie występuje gościnnie w teatrach Komedia, Imka i Kamienica.
Poważną karierę filmową rozpoczęła dzięki roli w „Grach ulicznych” Krzysztofa Krauzego. Występowała w wielu serialach, m.in. „Matki, żony, kochanki”, „Na dobre i na złe”. Ugruntowaną pozycję w świecie filmu pozwoliły jej zająć rola Yennefer w „Wiedźminie” i pierwszoplanowa rola w komedii romantycznej „Ja wam pokażę”, za którą w 2006 r. otrzymała główną nagrodę na największym festiwalu filmowym w Chinach China Golden Rooster and Hundred Flowers Film Festival.
Od 15 lat występuje w serialu TVN „Na Wspólnej”, a od 10 lat w telewizji Polsat w realizowanym we Wrocławiu serialu „Pierwsza Miłość”.
W 2014 roku wraz z Joanną Glińską założyła Fundację Garnizon Sztuki.

Wspierane projekty

Bianka była bardzo aktywną dziewczynką do czasu, aż rzadka choroba odebrała jej sprawność ruchową i intelektualną. Zbieramy pieniądze na rehabilitację i potrzebne sprzęty medyczne dla Bianki, by mogła znów wychodzić na spacery.

8.5%

Do końca

9 dni

Zebrano

1708.56 PLN

Partnerzy