Karol Strasburger

Wsparcie w sumie

323.00 PLN w 1 projekcie

Opis

Przede wszystkim jestem AKTOREM- teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Kojarzony jestem dziś w pierwszej kolejności jako GOSPODARZ słynnego programu rozrywkowego, " FAMILIADA", nadawanego i uwielbianego przez telewidzów od 1994r...czyli już od 20 lat !!!

Urodziłem się 2 lipca 1947r. w Warszawie. Najpierw studiowałem w Państwowej Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie ( chciałem być marynarzem :D ), dopiero później rozpocząłem studia w PWST w Warszawie, które ukończyłem w 1971r. i od razu otrzymałem angaż w stołecznym Teatrze Dramatycznym, gdzie pracowałem do 1983r..

Debiutowałem rolą „Siwego” w serialu „Kolumbowie” w 1970r.
Rok później zagrałem w filmie sensacyjno - wojennym „Agent nr 1” Zbigniewa Kuźmińskiego, czym zapewniłem sobie wówczas nieoczekiwaną popularność ;).

W 1973r. pojawiłem się w serialu „Czarne chmury”, rok później z kolei wcieliłem się w rolę trenera w serialu dla młodzieży „Karino” w reżyserii Jana Batorego (film w 1976).

W 1975r. zagrałem Józefa Toliboskiego w adaptacji „Nocy i dni” (serial w 1977r.) w reżyserii Jerzego Antczaka. Od tej chwili ( tak mówią moje koleżanki) większa część publiczności płci żeńskiej marzyła aby mieć przy swoim boku tak romantycznego amanta :) Zagrałem tam dawną miłość Barbary Niechcic (Jadwiga Barańska). Do historii polskiego kina przeszła scena, w której Tolibowski w jasnym garniturze i dostojnym kapeluszu wchodzi do stawu, by zebrać nenufary dla Barbary.

W 1976r. pojawiłem się w „Polskich drogach” Janusza Morgensterna,. Za rolę w tym serialu otrzymałem Nagrodę Przewodniczącego ds. Radia i Telewizji.

W 1980r. wcieliłem się w rolę Piotra Wysockiego w filmie „Powstanie listopadowe, 1830-31”, dwa lata później wystąpiłem w głośnym „Wielkim Szu” Sylwestra Chęcińskiego, zaś w 1983r. pojawiłem się w roli tłumacza w „Stanie wewnętrznym” Krzysztofa Tchórzewskiego.

W 1985r. wystąpiłem u Wiesława Saniewskiego w „Sezonie na bażanty”, rok później pojawiłrm się w czechosłowacko-fińskiej produkcji „Poskromienie złośnika” ( film znany także pod alternatywnym tytułem "HOKEJ" (wraz ze mną w filmie wystąpiły m.in. Adrianna Biedrzyńska i Katarzyna Figura).

Pojawiłem się także w obsadzie popularnego serialu „W labiryncie” (1988-90) oraz w filmie i serialu „Panny i wdowy” (1991).

W ostatnich latach można mnie było zobaczyć w mniejszych lub większych rolach także w serialach: „Klan”, „Magda M.”, „Ekstradycja 2”, „Świat według Kiepskich”, „Sąsiedzi”.

Obecnie występuję w roli słynnego KAROL WEKSLERA w serialu "Pierwsza miłość" emitowanym w TV POLSAT.

Media

Historia projektów

Zebrano:

13200 PLN

Partnerzy